Yeni Bir Haber Kanalı Geliyor ; “UTV Haber”

By on Şubat 13, 2013

Türk medya dünyasına yeni bir haber kanalı daha katılıyor. İşte yeni kanalın ismi ve detaylar :

Haber kanalının ismi UTV olarak belirlendi. Kanalın Medya grup başkanlığını Emre Altındağ yürütecek. UTV’nin kurulma aşaması aylar öncesinden başladı. Önce Yenibosna’daki binada büyük bir haber stüdyosu ve reji oluşturuldu. Stüdyo, en son teknoloji ışıklandırma sistemi, dekor ve videowall ile donatıldı. Rejide de yine diğer ulusal haber kanallarıyla rekabet edebilecek teknolojik sistemler kullanıldı.

UHABER’İN BAŞINDA TECRÜBELİ İSİMLER

UHaber, yayın öncesi kadro çalışmalarına da hız verdi. Haberin başında ise ATV Haber ve SHOW Haberin yıllarca genel yayın yönetmenliğini yapan tecrübeli isim Murat Demirel bulunuyor. Demirel’in yanı sıra Esat Pala ve Nalan Yetimoğlu gibi tecrübeli isimler de yine yönetici kadrosunda yer alıyor. Ayrıca, çalışmalara kısa süre sonra dahil olacak bazı önemli isimler de bulunuyor. UTV’nin ekran yüzleri ve diğer alt kadroları da halen oluşturulma safhasında. Türk kamuoyunun yakından izlediği önemli isimlerle görüşen UTV, sağlam bir haberci kadrosu kurmayı amaçlıyor.

YAYIN NE ZAMAN?
UHaber; uydu, dijitürk, d-smart ve diğer platformlarda yer alacak. Yayın tarihi ise, şubat ortası olarak belirlendi.


utv-haber

SPONSORLU BAĞLANTILAR


One Comment

  1. recep

    19 Mart 2013 at 07:51

    bence çokiyi

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>