Skyturk360 Televizyonu, Akşam ve Güneş Gazeteleri 62 Milyona Satıldı

By on Kasım 23, 2013

Konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, Çukurova Holding ile Ethem Sancak arasında gerçekleşen satışın 62 milyon dolara mal olduğu belirtildi.

Açıklamada Turkmedya ‘nın yola, TMSF ‘nin el koymasının ardından göreve gelen Turkmedya Grup Başkanı ve Skyturk360 Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Özdemir ile devam etme kararı aldığı ifade edildi. Turkmedya bünyesinde, Skyturk360 televizyonu, Akşam ve Güneş gazeteleri, Alem, Platin, Stuff, Autocar ve FourFourTwo dergileri, Lig Radyo ve Alem FM radyoları yer alıyor.

Turkmedya Grubu ‘ndan yapılan açıklama şöyle;

Turkmedya Grubu ‘nda yeni bir dönem başlıyor!

Çukurova Holding ile medyada birikimi ve deneyimi olan başarılı iş adamı Ethem Sancak arasında bir süredir devam eden görüşmeler anlaşma ile sonuçlanmıştır. Skyturk360 televizyonu ve bünyesinde 2 ulusal gazete; 1 ‘i haftalık, 4 ‘ü aylık olmak üzere 5 dergi ve 1 ‘i ulusal, 1 ‘i bölgesel olmak üzere 2 radyo kanalı bulunduran Turkmedya ‘nın satış süreci 21 Kasım 2013 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Ethem Sancak ve Çukurova Holding arasındaki görüşmeler sonucunda iki taraf 62 Milyon USD karşılığında anlaşmaya varmıştır.


turkmedya

Medya grubumuz önüne koyduğu bu iddialı hedeflere, zor dönemlerde gösterdikleri özveri ve fedakarlıkla bugünlere gelinmesinde büyük emeği geçen yol arkadaşları ile birlikte atacağı planlı, organize ve emin adımlarla ulaşacaktır. Gelecekteki yoluna yeni fikirler, hamleler ve katılımlar ile güçlenerek devam edecek olan Turkmedya için şu an bulunduğu yer varılmış bir son nokta değil, bir başlangıç noktasıdır.

SPONSORLU BAĞLANTILAR


YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>