CNBC-e Frekans

By on Temmuz 5, 2013

CNBC-e, Doğuş Yayın Grubu ve NBC Universal ortaklığı altında 16 Ekim 2000’;de Türkiye’;de yayın yapmak üzere kurulan ekonomi ve dizi kanalıdır. CNBC-e, yayınlarını gündüz ve akşam kuşağı olarak ikiye ayırmaktadır. Gündüz kuşağında yayın formatını CNBC Amerika ‘dan alan CNBC-e, iş dünyasının bilgi ihtiyacını karşılamaktadır. Ekonomi ve piyasa bilgilerine gerçek zamanlı ulaşma olanağı sağlayan CNBC-e, gündüz kuşağında izleyici olarak ekonomi dünyasına yön veren profesyonelleri ve bireysel yatırımcıları hedeflemektedir.

CNBC-e akşam kuşağında ise bir eğlence kanalı halini almaktadır. NBC, ABC, HBO, WB, MGM, Paramount, Buena Vista, Sony Columbia, FOX gibi dünya devleri ile işbirliği yaparak dünyada izlenme rekorları kıran ödüllü dizileri ve dünyaca ünlü yönetmenlerin filmlerini bazen orijinal dilde ve alt yazılı olarak bazen de Türkçe seslendirme ile ekrana getirmektedir.

Hafta sonları ise daha çok çocukları hedef alan Nickelodeon kuşağına yer vermektedir. Farklı yayın formatı ile Türkiye ‘de ulusal kanallar ile rekabet eden CNBC-e ‘ye yayın hayatı boyunca, özellikle üniversiteler tarafından birçok ödül verilmiştir. 12 Eylül 2011 tarihinden itibaren 16:9 görüntü formatına geçmiştir.


cnbc-e

CNBC-e Frekans Bilgileri

Karasal yayın
2. bölge

Türksat
11054 POL : H SR : 30000 FEC : 5/6

D-Smart
36. kanal

Digitürk
30. kanal

Kablo yayını
Teledünya – 69. kanal

ADSL ile IPTV
Tivibu – 35. kanal

SPONSORLU BAĞLANTILAR


YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>